Home Foto Objektivy Předsádky, filtry a redukce HOYA UV(0) HMC SUPER - UV filtr - 77 mm

HOYA UV(0) HMC SUPER - UV filtr - 77 mm

Celá ČR
12. 1. 2024 - 15:21
700 Kč
Prodávající

Popis

HMC (Hoya Multi-Coated) - Filtry s mnohavrstevou povrchovou úpravou HMC velmi dobře redukují přesvětlení objektivu a zdvojování obrazu způsobené povrchovými reflexemi.

K čemu slouží
UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy digitální přístroje existovali pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránili škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.
UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.
Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.
Ukázka funkce filtru

Jak se používá
Jak již z předchozího textu vyplívá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.


Parametry produktu
Průměr / šířka filtru (mm) 77
Ovlivnění expozice 0
Tloušťka objímky standardní
Materiál objímky filtru hliník
Způsob upevnění filtru šroubovací
Efekty filtrů UV

Základní údaje

Oblast inzerce
Celá ČR
Druh inzerátu
soukromá inzerce
Číslo inzerátu
69321767741250927854
700 Kč
Prodávající

HOYA UV(0) HMC SUPER - UV filtr - 77 mm

Zavřít Zavřít
Prodávající
jitka
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!